Výukové dopoledne s překvapením

29.06.2012 12:55

S blížícím se koncem školního roku je, jak známo, stále těžší udržet školáky ve školních lavicích. Nejinak je to i na naší škole a proto jsme se jednoho krásného dne vydali se všemi žáky do terénu. První naší zastávkou byla výstava v místním muzeu, kde nás tématika z naší přírody inspirovala k vycházce k místnímu rybníku. Kdo už někdy dříve náš rybník ve Švábenicích navštívil, ten by to tu nyní zřejmě nepoznal. Celé okolí se proměnilo v pohádkové kulisy Troškovy pohádky o princeznách a čertech. Kromě překrásně upraveného okolí jsme mohli pozorovat např. vývoj žab ve všech stádiích, ti nejmenší z našich studentů využili znalosti z matematiky a předháněli se v počítání nespočetných vážek těch nejrozmanitějších barev. Ti starší, pochopitelně více zmožení spolužáci, využili k odpočinku podstřešená odpočívadla lákající k posezení zbloudilé poutníky. K tomu všemu nám vyhrával koncert dospělých žabích jedinců, kteří se zřejmě podivovali nad tím, kdože jim to narušil předpolední siestu. No a po krátkém odpočinku nás čekalo slíbené překvapení. U místního obchodu si všechny děti zadováděly ve skákacím hradu, namalovaly si obrázek a do školy jsme se vraceli s pěkným dárkem a malým občerstvením na cestu. Nutno podotknout, že takováto výuka by se našim dětem jistě zamlouvala a my jim jen můžeme slíbit, že rozhodně nebyla poslední.
       Mgr. Jana Zatloukalová, ředitelka školy

Poznámka: navštivte naši fotogalerii - foto Mgr. Jarmila Dušková