Učíme se s pohádkou

02.12.2015 15:32

Ve škole v hodinách čtení nejraději čteme pohádky všeho druhu. Naposledy to bylo Povídání o pejskovi a kočičce. A protože jeden z celoškolních projektů nese název Rok s pohádkou, uvítali jsme pozvánku vyškovského muzea na interaktivní výstavu Devatero pohádek“  k dílu bratří Čapků. Těšili jsme se moc.

Na začátku jsme si prohlédli celou výstavu a paní průvodkyně nás seznámila s úkoly, které budeme plnit. A pak už to začalo: u panelu s Pošťáckou pohádkou jsme skládali čepice a obálky – ty jsme orazítkovali. U Vodnické pohádky jsme házeli kroužky „do rybníka“. Doktorskou pohádku nám připomněly předměty, ze kterých jsme měli vybrat ty, které potřebuje lékař. U Policejní pohádky jsme házeli míčky do tlamiček tříhlavé saně. Lovili jsme ryby na magnetické udice, skládali puzzle s obrázky z „naší“ knížky Povídání o pejskovi a kočičce. Knížku Dášeňka nám připomněly kartičky s psími plemeny, která jsme měli za úkol poznat. Úkolů bylo dost – třeba ještě malování ptáčků a srážení kuželek. Na závěr jsme vyplnili pracovní list, který prověřil naše znalosti knížek Karla a Josefa Čapkových. U toho jsme se naběhali! Hledali jsme odpovědi na všech panelech.

Výstava i činnosti se nám moc líbily, stejně jako Čapkovy pohádky, a budeme se těšit na další akci Muzea Vyškovska.

za všechny žáky školy zpracovali "třeťáci"