Soutěžní pořad "Mikulášská s čertíkem Ondrou"

04.12.2014 12:46

Naše školáky navštívil čert s Mikulášem. Děti hned od začátku zjistily, že rozverného čertíka Ondry se rozhodně bát nemusí. Nepřišel je odnést do pekla, ale pobavit je soutěženi, tancem a hlavně - jak sám říkal - čertiskováním. Všichni ho nadšeně poslouchali a ochotně plnili veškerá jeho přání a pokyny. Děti za bouřlivého povzbuzování svých kamarádů tančily ve dvojicích, s balónky, cvičily, přetahovaly se s lanem, kde si musely zavolat i na pomoc paní učitelky. Každý soutěžící si odnesl za odvahu hezký dárek - časopis, DVD s pohádkou, různé hračky, sladkosti aj. Dá se říci, že v podstatě nikdo neodešel s prázdnou.

Když byla zábava v nejlepším, přišel za námi s dobrotami Mikuláš. Čertík Ondra se před mikulášskou berlou snažil být trošku hodný a dokonce pomáhal s rozdáváním sladkostí. Všechny děti pak slíbily, že už budou hodné a budou poslouchat. Ale znáte to - sliby chyby! Jen se za naší návštěvou zavřely dveře, život ve škole se za chvíli zase vrátil do stejných kolejí. Nezbývá než čekat zase celý rok, až k nám nějaký ten čertík Bertík opět zavítá.

Jana Zatloukalová