Školní anketa „Za co bych nejraději utratil(a) peníze“

02.12.2015 15:44

V tomto předvánočním čase jsme se v rámci výuky s našimi žáky věnovali tématu, jak by naložili s případnou a mimořádnou finanční hotovostí. Pokud rodiče ještě nemají jasno, jaké dárky pořídit pro své potomky, naše anketa by mohla sloužit jako určitý návod.

A za co že by naše děti nejraději utrácely?

• za knížku, omalovánky
  • za dárek pro rodiče a bráchu, živobytí pro rodinu, dárky příbuzným
  • vlastní byt a zahradu, obří dům, dům dětí, mrakodrap nebo hotel, postel
  • oblečení
  • něco, co by chtěli mamka, taťka a brácha
  • sešity, boty, nábytek, jídlo
  • míč, nové kolo, hokejový dres, hřiště, hokejový stadion, fotbalové hřiště, vířivku, saunu
  • školu
  • „gétéáčko“
  • „koko“, gumi
  • pistolu
  • psa, 2 štěňátka, kočku, papouška, hada, koně, poníka, německé ovčáky, koťátka a velký statek, pozemek na farmu pro jakákoliv zvířata a veterinu pro zvířata, bráchovi psa, sestřenici koně
  • granule pro psa a křečka
  • banka
  • dyjamant
  • auto BMW, limuzínu
  • všechno
  • HOTW HELS AUTO, HOTW HELS DRÁHU,  stolní fotbal, FIFA 15,
  • „JETEAČKO POHIBLIVI, figurka JONSINO, FIFA 16, pavouk ovladaci“
  • domeček pro panenky
  • tablet, mobil, počítač, televizi
  • dobrý hvězdářský dalekohled
  • detektor kovů
  • Když bych byla dospělá, šla bych se podívat do syrotčince. Kdyby tam bylo děťátko, se kterým si nikdo nehraje, tak bych za něho utrácela. Něco bych dala na charitu a jela bych na výlet na opuštěný ostrov. Za pomoc poztíženým detem a za budovu na jejich pomoc a jela bych na měsíc a bydlela jsem tam. Nemocnici zdarma všem co mají peníze pod 20 000.
  • operaci mé rodiny, nesmrtelno pro moji rodinu
  • robota, který za mě všechno dělá
  • kyno u Lapače
  • abych se dostal do NHL a aby tam moje rodina byla se mnou, vzal bych mamku na hokej
  • tankovou garáž ze všemi tanky světa
  • sníh
  • jet s mamkou a taťkou na Haway, a Jet do Bonga (tak to je opravdu napsané), dovolená na Alijašce s rodinou
  • speedio, disco rádio
  • investoval bych do firem, obchodů atd., které vlastním a nejvíc bych investoval do charit
  • chtěla bych hrát v celosvětovém filmu a všichni by mě znali
  • koupit Mars a tam mít město
  • „abi bila rodina šťasná“
  • mýt farmu
  • „stolňi hokej, ovládací kamyón, noví dum“

Výběr je vskutku veliký, teď už záleží jen na „peněžence“ Vás -  rodičů!

Poznámka:

Některá dětská přání a touhy popsané v angličtině zůstávají i nám učitelkám utajeny, případné pravopisné „přešlapy“ jsou ponechány v původním znění.

kolektiv učitelek ZŠ