Pěvecká soutěž "Zazpívej, skřivánku"

01.02.2018 13:33

U příležitosti oslav zakončení 1. pololetí se ve čtvrtek konala v rámci celoročního projektu „S písničkou jde všechno líp“ pěvecká soutěž s přiléhavým názvem „Zazpívej, skřivánku“.

I přes počáteční obavy a nervozitu se nakonec zúčastnil úctyhodný počet malých pěveckých talentů. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií: mladší (1. a 2.třída) a starší (3.-5.třída). O vítězích rozhodovala odborná porota – paní učitelky a divácká porota – všichni žáci školy. O zpestření programu se postaral Denis Frgál ze 4. třídy, který nám na trubku zahrál pár lidových písniček a pro lepší náladu jsme si společně zazpívali žertovné lidovky s pohybovým doprovodem. Vyvrcholením celé akce byla závěrečná společná píseň, kterou většina z dětí doplnila spontánním tancem.

Nikdo z účinkujících neodešel s prázdnou a vítězové si navíc odnášeli diplom se sladkou odměnou. Je docela možné, že některý z našich školních „skřivánků“ se někdy objeví i v nějaké pěvecké televizní soutěži či na prknech, která znamenají svět. Talentů máme opravdu mnoho!

Jana Zatloukalová

Výsledková listina:

1. kategorie – 1. a 2. třída

odborná porota:

Alena Dvořáková, 2. třída

divácká porota:

Kamila Pientaková, 2. třída

1. kategorie – 3., 4. a 5. třída

odborná porota:

Veronika Menšíková, 5. třída

Tereza Zedníčková, 5. třída

divácká porota:

Adam Tilšer, 4. třída

Postřehy žáků 4. třídy k pěvecké soutěži:

„Dnes 1. 2. 2018 byla ve škole soutěž ve zpěvu Skřivánku, zpívej. Byla rozdělena do 1. a 2. kategorie. V první kategorii zpívala 1. a 2. třída, ve druhé kategorii byla 3 – 5. třída. V první kategorii zvítězily dvě holky – Kamilka a Alenka. Ve druhé kategorii vyhráli Adam a Terezka s Verunkou.  Soutěž byla velmi napínavá a celá dobře dopadla.“

Kristýna Procházková, Tereza Dobešová

„Dnes 1. února se konala pěvecká soutěž. Já jsem zpívala s Patričkou. Zpívaly jsme písničku Mirai – Když nemůžeš, přidej víc. Sice jsme to spletly, ale byly jsme se svým výkonem spokojené. Z každé třídy zpíval někdo. Já i Patrička jsme za zpěv dostaly odměnu.“

Amálie Nováková

„Dnešní soutěž ve zpěvu se nám moc líbila. Nezúčastnily jsme se, ale zatančily jsme si na písničku Mirai – Když nemůžeš, přidej víc. Z první kategorie se nám líbil zpěv Kamilky Pientakové. Z druhé kategorie se nám líbilo duo Patrička Pientaková a Amálka Nováková. Ceny byly diplomy, čokolády a pera.“

Daniela Derková, Aneta Procházková

„Zpívala jsem s Amálkou duet. Písničku jsme měly vybranou za chvilku. Domluvily jsme se na písničce Když nemůžeš, přidej víc od skupiny Mirai. Bylo to super. Sice jsme nic nevyhrály, ale to nevadí. Důležité je, že jsme se zúčastnily.“

Patricie Pientaková

„Byla to hezká soutěž. První vystupovaly menší děti, pak zpívaly ty starší. Všichni zpívali krásně, diváci nadšeně tleskali a nechybělo napínavé závěrečné vyhodnocení. V samotném závěru soutěže si všichni spolu s písničkou zazpívali a zatančili. Ve třídě jsme pak psali, co se dneska událo.“

Adam Tilšer, Filip Grísa

Zpracovala: Jana Nadymáčková