Záchranáři v akci

07.06.2019 13:36

Každého z nás potká v životě nějaká nehoda. Někdo si jen odře ruku, škrábne se na noze, teče mu krev z nosu, jiný spadne z kola………. Ale co když se stane něco vážnějšího? Víte, jak se v takové situaci zachovat? Kam zavolat? Jak poskytnout první pomoc?

V rámci projektu EU Moderní formy výuky zavítali do naší školy záchranáři jihomoravského kraje.

V teoretické části se žáci dozvěděli něco o činnosti záchranářů jihomoravského kraje, důležitá telefonní čísla, co sdělit operátorovi v případě, že volám na linku 155.

Více času se záchranáři věnovali praktickým ukázkám. Žáci si vyzkoušeli různé obvazové techniky, stabilizační polohu, přenášení raněného na nosítkách, resuscitaci, plnili úkoly na stanovištích nebo hráli různé hry. Na konci žáci dostali malý kvíz, v kterém si ověřili své znalosti.

Závěrem lze říci, že se akce vydařila na výbornou. Žáci odcházeli domů obohaceni o nové zkušenosti, jak pomoci v rámci svých možností raněnému. Nikdy nevíme, koho z nás potká nějaké zranění či nehoda a jen včasná pomoc nám třeba může zachránit život.

Mgr. Jana Nadymáčková