Světový den poezie a školní recitační přehlídka

22.03.2019 14:05

Čtvrtek 21. března byl na naší škole opravdu výjimečným dnem. Nejenže jsme přivítali první jarní den, ale tento den byl vyhlášen organizací UNESCO jako Světový den poezie, který si mimo jiné klade za cíl návrat k tradici ústního přednesu básní, chce zlepšit výuku poezie a obnovit dialog mezi představiteli básnického umění a ostatních uměleckých směrů jako je divadlo, tanec, hudba a malířství. UNESCO uznává poezii jako cenný symbol kreativity lidského ducha.

Také my ve škole jsme vzdali hold královně literatury a v tento den proběhla již tradiční přehlídka v recitaci žáků. I letos se zúčastnil velký počet dobrovolníků, kteří se nominovali z třídních kol. Děti samy se aktivně účastnily závěrečného hodnocení  a podílely se na rozhodování o nejlepších z nejlepších.

Výsledková listina školní přehlídky v recitaci žáků:

I. kategorie (1. až 3.tř)

Celkem: 26 žáků

1. místo – divácká porota:

Monika Dvořáková (3. tř.)

1. místo – odborná porota:

Sebastian Bubeníček (1. tř.)

Čestná uznání:

Jindřich Novotný (1. tř.)

Anna Stěničková (1. tř.)

Michaela Dědková (2. tř.)

Lea Kalábová (3. tř.)

II. kategorie (4. a 5.tř)

Celkem: 20 žáků

1. místo – divácká porota:

Tereza Dobešová (5. tř.)

1. místo – odborná porota:

Michaela Zedníčková (4. tř.)

Čestná uznání:

Filip Glogar (4. tř.)

Dominik Hýzl (4. tř.)

Martina Punčochářová (4. tř.)

Aneta Procházková (5. tř.)

Jana Zatloukalová, ředitelka školy