Sněhuláček záchranář ve škole

13.11.2017 12:47

V pátek 11. listopadu si děti ze 3. a 5. třídy vyzkoušely v praxi základy první pomoci pod vedením členů ČČK z Prostějova. Proto už vědí, jak správně otočit zraněného v bezvědomí na záda. Anežka Planková a Michalka Zedníčková představovaly zraněné, Dominik Hýzl byl v roli záchranáře. Katka Kuzdasová zjistila, zda zraněný (figurína) dýchá, Saša Bábíková a Ondra Navrátil si vyzkoušeli nepřímou masáž srdce. Ondra Gajdušek a Pavel Vévoda soutěžili v obvazování hlavy při úraze. Patrik Gabrišák a Daniel Foltýn závodili, kdo dobře a rychle ošetří zraněnému lýtko. Honzík Trávníček, protože má malého brášku, se na modelu miminka naučil jak postupovat, když mu zaskočí kousek jídla v krku. Písničku 150 – hasiči, oheň jenom zasyčí, 155 – doktor je tu hned, 158 znám – policii zavolám zvládly všechny děti. Při ukázkách neprocvičovaly jen první pomoc, ale také anglické výrazy pro barvy, části těla. Na závěr si zazpívaly v angličtině známou písničku Hlava, ramena, kolena, palce.
     Na závěr děti poděkovaly a už se těší na další díl první pomoci, ve kterém si vyzkouší ošetření tržné rány a dalších zranění s opravdovým „namaskováním“ zraněných.

Mgr. Jarmila Dušková