Pohádková módní přehlídka

05.02.2015 00:16

Jak jinak oslavit úspěšné zakončení 1. pololetí než pořádnou maškarádou?

Pro tento tak významný den jsme se rozhodli výjimečně zapomenout na běžnou školní výuku a zpestřit si slavnostní dopoledne módní přehlídkou pohádkových bytostí všeho druhu.

Už od samého rána přicházeli ke škole překrásné princezny, urostlí mušketýři, strašidelní vodníci, rohatí čerti, něžné víly, děsivé čarodějnice a dokonce nás svou návštěvou poctila i televizní rodinka Simpsonových. Samozřejmě, že třídy se musely rázem proměnit v maskérny a paní učitelky dolaďovaly pohádkové kreace do finální podoby.

Tentokrát se přehlídky zúčastnily opravdu všechny děti z celé školy. Musíme touto cestou samozřejmě pochválit i maminky a tatínky, kteří se obětavě podíleli na výrobě třeba i velmi netradičních doplňků – roztodivné paruky, tykadla, závoje, ocásky, ouška, vousy a kníry všech velikostí a barev. Odborná porota, která měla za úkol vybrat z přehlídkového mola ty nejlepší a nejkrásnější, to v žádném případě neměla vůbec jednoduché. Nutno podotknout, že módní promenádu si většina z dětí opravdu užila a možná, že mezi přítomnými se nám mihla i budoucí slavná modelka či model. K pobavení celé pohádkové říše si všichni mohli zasoutěžit o pěkné a zajímavé ceny, zatančit si a na závěr každý vyhrál pěkný dárek v pohádkové loterii.

Samotnou třešničkou na dortu pak bylo předávání pololetních vysvědčení a dle rozjařených tváří bylo zřejmé, že se svým hodnocením byli všichni nadmíru spokojeni.

Je nad slunce jasné, že z pohádkového dovádění byli všichni nadšeni a že se stejným zápalem vkročíme společně do zbývající poloviny školního roku. I tady na naše děti bude čekat kromě nezbytných školních povinností a dřiny i spousta legrace, pobavení a výjezdů za poznáním.

Mgr. Jana Zatloukalová, ředitelka školy